Медична маска-це простий, але ефективний спосіб індивідуального захисту від вірусів та інфекцій, що передаються по повітрю. В умовах карантину всім українцям настійно рекомендується придбати маску, щоб скоротити ланцюжок заражень. Але перш ніж купувати респіраторне засіб, потрібно вивчити його різновиди, так як певні маски підходять далеко не всім. Як вибрати засіб захисту і правильно ним користуватися-інструктує Pilo4ki.com

Маска і її призначення


Медична маска захищає дихальні шляхи від інфекції, створюючи бар'єр проти прямої передачі вірусних мікрочастинок. Виріб кріпиться до вух за допомогою гумок або мотузок і закриває ніс і рот. До недавнього часу маски робили з марлі, але сучасні вироби виробляються з синтетичних нетканих матеріалів.


Медичні маски призначені для захисту від таких захворювань:

  • гострі респіраторні вірусні інфекції;
  • грип;
  • кору;
  • Вітряна віспа;
  • Краснуха;
  • Хворе горло;
  • задушливий кашель;
  • туберкульоз.

Ефективність захисту


Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, медичні маски слід використовувати при поширенні пандемії грипу та респіраторних захворювань з тяжкими наслідками. Однак ефект від його захисту виправданий тільки на початкових етапах використання. В результаті лабораторних досліджень було виявлено, що респіраторні продукти можуть запобігти інфекції в громадських місцях. Їх слід використовувати в першу чергу людям з симптомами застуди, щоб запобігти поширенню вірусу. 

Види масок


Всі засоби індивідуального захисту діляться на дві великі групи: одноразові і багаторазові. Якщо перші використовуються один раз і відразу видаляються, другі вимагають тривалого носіння протягом декількох місяців. Тому багаторазові маски мають низьку швидкість проникнення і більш високу вартість.


Обидва типи використовуються не тільки в особистих цілях, але і в установах охорони здоров'я, салонах краси, на виробництві і при загрозі впливу антропогенних факторів. В цьому відношенні виділяється їх велика Класифікація.


Одноразові маски


Цей вид використовується в медицині, косметології та в побуті. Максимальна тривалість носіння такої маски-не більше 2 годин, після чого її слід замінити на нову. Традиційно він складається з зовнішнього шару і фільтруючого шару. Крім того, для захисту лінз від запотівання можна використовувати Гідрофобний шар або фольгу. Є вироби з гнучкою алюмінієвою пластиною для щільного прилягання до форми носа.


За ступенем фільтрації одноразові діляться на:

  • два шари: щоденні маски зі ступенем захисту до 98%;
  • три шари - для повсякденного використання, з фільтром по центру;
  • чотири шари-хірургічні вироби із захистом від проникнення рідин.

З яких матеріалів виробляються:

  • Бавовна - з бавовняними фільтрами;
  • з спанбонду-мають високу повітропроникність;
  • з мелтблауна - з внутрішнім фільтруючим шаром;
  • Саморобний-Саморобний (марля, бавовна, льон).

 Залежно від наявності додаткового обладнання:

 

  • з клапаном-регульований вихід вологості;
  • без клапана - тканина володіє теплопоглинаючими властивостями.

Маски багаторазового використання


Крім описаних заходів, існують маски багаторазового використання, які зручніше носити і підтримувати. Їх можна прати при високих температурах після кожного використання, не впливаючи на захисний ефект.


Так звана маска Пітта являє собою щільно прилеглий пінополіуретановий фільтр. Він відноситься до багаторазових видів і містить до 90% патогенних мікрочастинок. Цю маску можна прати і використовувати Після висихання, але не довше 2 місяців.

Вартість значно вище, ніж при одноразовому варіанті. Доступний в білому і чорному кольорі (з фільтром з активованого вугілля).
Маски з тканини багаторазового використання регулярно перуться і піддаються термообробці. Такий продукт затримує близько 90% на

Респіратор

Респіратори - це посилені Засоби індивідуального захисту органів дихання. Вони оснащені зливним клапаном і носовим затискачем. Фільтр респіратора складається з великої кількості тонких волокон, через які повітря змінює напрямок при проходженні.
Ці продукти розрізняються своїм класом фільтрів, всього їх 6. З метою боротьби з поширенням коронавірусу ВООЗ рекомендує використовувати фільтри FFP 2. Вони відносяться до другого рівня фільтруючої дії і здатні затримувати до 94% шкідливих частинок.